Tüm okuyucularımıza merhaba,

Bugün günlük makyajın nasıl yapılması gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Neler kullanılmalı ,nasıl kullanılmalı gibi küçük nüanslar doğru sonuçlar doğuracaktır.

Öncelikle makyajın bir bütün olduğuna inandığımı söylemek isterim. “Sadece rimel kullanıyorum” gibi bir yaklaşım bana doğru gelmiyor. Evet abartıdan uzak ama bütünlük içindeki bir uygulama bizi mükemmel sonuca ulaştıracaktır.

img_7667_pp-e1476133324843

İlk adım olarak cildi fondöten veya bb cream gibi bir bazla kapatmamız gerekecektir. Böylelikle yüzünüzdeki lekeleri giderebilir ve de cilde aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Göz altı hata kapatıcı ile göz altlarındaki morluk yada yorgunluk hissini de gidermeniz mümkün. Ardından kaşlarınızın rengine uygun bir kaş farıyla boşlukları doldurup kaşa dolgunluk kazandırmanız yüzünüzdeki ifadenin değişimi için en önemli unsurdur. Günlük makyajda far kullanmak zorunda değilsiniz. Çok arzu edilirse, açık renkli tek renk bir farla göz üzerine aydınlık sağlayabilirsiniz. Göz üzerine eyeliner çekmek isteyenler ise kalem şeklindeki eyelinerlarla doğru sonuca daha kolay ulaşabilirler. Açık fonlarla sürülecek bir ruj ve arzu edilen bir allıkla makyajımızı tamamlayabiliriz.

Evinizde 10 dakikada uygulayabileceğiniz bu makyaj ile günlük hayatınızda aydınlık, ferah bir yüz görünümüne sahip olmanız mümkün. Günlük kullanımlarda ürün seçiminde mineralli ürünlerin tercih edilmesinden yanayım. Cilt sağlığı açısından bir diğer önemli faktör ise eve gelince uygun ürünlerle cildin makyajdan arındırılmasıdır.

Bir sonraki yazımızda cilt temizliği için neler yapılmalı ve cilt bakımının önemine değineceğiz.

Hepinize güzellik dolu günler dilerim.

Saygılarımla :
Güzellik ve cilt bakım uzmanı

yzılogo Filiz Koruyan
Güzellik ve cilt bakım uzmanı
/ makeupbyfilizkoruyan
/ makeupbyfilizkoruyan